Jak zakochaliśmy się w Slowpresso :)

Zaktualizowano: 5 sty 2021


Uwielbiamy próbować nowych sposobów na zaparzanie naszego ulubionego napoju. Nie jest tajemnicą, że w zależności od sposobu parzenia, smak kawy odkrywa swoje nowe oblicza, stąd też ciągle bawimy się smakiem małej czarnej.


Ostatnio dowiedzieliśmy się o zestawie do zaparzania kawy „Slowpresso”, wyprodukowanym w Polsce przez współpracę ojca i córki. Wspieramy lokalne inicjatywy, dlatego chętnie zapoznaliśmy się z ich ofertą, wybierając dla siebie piękny ceramiczny zestaw w kolorze denim. Już od samego otwarcia opakowania producenci wywołali dobre wrażenie dzięki ekologicznemu opakowaniu oraz pozytywnej wiadomości witającej nowego użytkownika.


Samo urządzenie jest bardzo przyjemne w dotyku, składa się ze zrobionego z ceramiki dzbaneczka na zaparzoną kawę, sitka i pokrywki. Wraz z produktem dostarczane są też filtry papierowe, które należy ułożyć na dnie sitka i delikatnie zalać wrzątkiem, dzięki czemu wstępnie nagrzejemy dzbanek, a także pozbędziemy się posmaku papierowego filtra.


Użyliśmy 16 gramów świeżo palonej kawy do wykonania podwójnej porcji, wybierając ziarna naszej mieszanki Donna Palonna Royal Blend zawierającej mniejszą ilość kofeiny, dedykowanej dla alternatywnych metod parzenia, ze wskazaniem zmielenia ziarna na poziomie średnio-drobnym, przypominającym w konsystencji drobny piasek.Powoli zalaliśmy około 80ml wrzątku po ściankach sitka, przykryliśmy pokrywką i ustawiliśmy timer na 8 minut. Po odliczeniu czasu otworzyliśmy pokrywkę i zauważyliśmy, że woda zdążyła „przejść” przez sitko, co według instrukcji producenta oznacza, że kawa jest gotowa.Obróciliśmy pokrywkę, postawiliśmy na nią sitko z fusami (co jest bardzo wygodnym i czystym rozwiązaniem) i z dzbaneczka nalaliśmy kawę do filiżanki.


Czas na testowanie. Konsystencja wygląda obiecująco, oleista struktura, intensywny aromat powodują podobne wrażenie, jakie uzyskuje się w espresso z ekspresu ciśnieniowego, co niewątpliwie bardzo nas zaintrygowało.

Pierwszy łyk i pozytywne zaskoczenie! Wyeksponowany słodki smak orzecha, minimalna kwasowość i pełne body. Po wypiciu krótki i przyjemny posmak czekolady. Bardzo smaczna kawa, brawo!


Slowpresso jest również bardzo łatwe i przyjemne w procesie zmywania, a papierowy filtr można wysuszyć i użyć ponownie, co zdecydowanie działa na korzyść klientów liczących się z ekologicznym podejściem do traktowania środowiska naturalnego.


Niesamowite, że w ceramicznym zestawie można zaparzyć tak esencjonalną kawę. Zestaw jest poręczny i występuje w wersji z pokrowcem, co umożliwia zabranie go w podroż lub do pracy.


Odwiedź nasz sklep internetowy, gdzie możesz kupić naszą wyjątkową kawę Donna Palonna Royal Blend, a także ceramiczne Slowpresso dostępne w różnych zestawach kolorystycznych.

33 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie